KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752058
nr 1475 2058
Birgitta Angleryd
(f. 1939), Sverige
Oljemålning, Waxholmsbåten Norrskär. Signerad, daterad -93. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 62x73 cm
Birgitta Angleryd, svensk bildkonstnär född 1939.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:37:39
19/6 17:44:38
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer